۱۳:۵۲:۲۳ - شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷
آغاز عملیات پروژه آبرسانی به ۱۲۰۰ هکتار از اراضی لیشتر گچساران
کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از محل استانی و ملی اجرا شده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار اراضی دشت لیشتر گچساران با ۲۲۰ میلیارد […]

کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از محل استانی و ملی اجرا شده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار اراضی دشت لیشتر گچساران با ۲۲۰ میلیارد ریال اجرا شد.

 الیاس تاج الدینی در آئین کلنگ زنی پروژه آبیاری به دشت لیشتر از توابع گچساران افزود: با توجه به کم بارشی و خشکسالی در کشور باید استفاده آب را به بهترین نحو ممکن مدیریت کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر توسعه باغات در اراضی شیبدار و توسعه گلخانه در کشور مطرح شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در روش گلخانه یک دهم آب مصرف می شود ولی تولیدات محصول چندین برابر افزایش پیدا می کند.

تاج الدینی عنوان کرد: توسعه روش های نوین آبیاری یکی دیگر از مقوله های مهم و مطرح در کشور است.

وی ادامه داد: بالغ بر ۸۶ درصد از اراضی کشاورزی گچساران با تلاش و پیگری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولان به روش های نوین آبیاری تبدیل شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تولیدات کشاورزی در دنیا بر اساس مصرف آب برنامه ریزی می شود.

تاج الدینی بیان کرد: کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از محل استانی و ملی اجرا شده است.

وی افزود: از این میزان اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال از محل ملی و مابقی آن نیز استانی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این پروژه بزرگ و تاثیر گذار ۱۸ مزرعه با مساحت ۱۲۰۰ هکتار در دو روستای اسلام آباد لیشتر و آب انجیر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

تاج الدینی اضافه کرد: تعداد ۱۴۰ خانوار در این دو روستا بهره بردار این پروژه بزرگ هستند.

وی ادامه داد: از مشخصات این پروژه می توان به اجرای شبکه ۳ و ۴ شامل خطوط انتقال و اجرای آبیاری تحت فشار در سطح ۱۲۰۰ هکتار و خرید و اجرای ۱۳۰۰ کیلومتر لوله های پلی اتیلن در سایزهای مختلف با نصب و اتصالات مربوطه اشاره کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۵درصد از مبلغ کل اجرای شبکه آبیاری تحت فشار این طرح از محل سهم مشارکت بهره برداران تأمین می شود.

تاج الدینی بیان کرد: این پروژه با اهداف تبدیل اراضی دیم به آبی، افزایش راندمان آبیاری و بهینه سازی مصرف آب در اراضی کشاورزی، افزایش تولید بهبود اقتصاد منطقه و محرومیت زدایی اجرا می شود.

 عملیات کلنگ زنی پروژه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت لیشتر با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شور ای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران کل و مسئولان شهرستان گچساران اجرا شد.

 

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news