۱۴:۰۵:۲۱ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آغاز عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت.
عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت با اعتباری بالغ بر ۲۵۹ میلیارد تومان آغاز شد. سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت با اعتباری بالغ بر ۲۵۹ میلیارد تومان […]

عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت با اعتباری بالغ بر ۲۵۹ میلیارد تومان آغاز شد.سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت با اعتباری بالغ بر ۲۵۹ میلیارد تومان آغاز شد.

 علی داوودی مهر در آئین کلنگ زنی طرح عظیم آبرسانی به دشت باشت افزود: در شهرستان باشت طرح های تأمین آب و ساماندهی رودخانه این شهرستان در دست اجراست.

وی بیان کرد: شهرستان باشت دچار تنش آبی است و این تنش باعث افت آب به خصوص در بخش های کشاورزی و شرب این شهرستان شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت با اعتباری بالغ بر ۲۵۹ میلیارد تومان آغاز شد.

داوودی مهر عنوان کرد: از مشخصات این طرح می توان به ایجاد یک بند تنظیمی با ۸ متر ارتفاع و طول ۷۵ متر بر روی رودخانه زهره اشاره کرد.

وی گفت: در این طرح آب بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی شهرستان باشت  تأمین می شود.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت سالانه ۴٫۵۱ میلیون متر مکعب آب شرب و ۲۱٫۸ میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی و ۱٫۱۳ میلیون متر مکعب در بخش صنعت تولید خواهد شد.

داوودی مهر بیان کرد: این طرح با هدف تأمین آب بیش از ۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی، تأمین آب شرب مرکز شهرستان باشت و روستاهای اطراف تا افق ۱۴۲۵ برای ۶۵ هزار نفر، تأمین آب مطمئن توسعه صنعت منطقه و تغذیه آبخوان دشت باشت و افزایش تراز آب زیر زمینی اجرا می شود.

وی افزود: این طرح عظیم که با تلاش مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به مرحله اجرا در آمده تحولات عظیمی را در منطقه ایجاد می کند.

 عملیات اجرایی طرح تأمین و انتقال آب شرب صنعت و کشاورزی باشت با حضور معاون حفاظت و بهره برداری و عضو هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و مسئولان استانی و شهرستان باشت آغاز شد.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news