۱۲:۲۱:۲۷ - سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷
پیش‎بینی تورم ۳۰ درصدی و رشد اقتصادی منفی ۱٫۵ درصدی ایران در تازه‌ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول
صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم انداز اقتصادی ایران، نرخ تورم کشور ما را در سال ۲۰۱۸ در مرز ۳۰ درصد پیش‌بینی کرده است.                       نیک نفت به نقل از باشگاه خبرنگاران:  صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از […]

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم انداز اقتصادی ایران، نرخ تورم کشور ما را در سال ۲۰۱۸ در مرز ۳۰ درصد پیش‌بینی کرده است.پیش‎بینی تورم ۳۰درصدی ایران در تازه‌ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نیک نفت به نقل از باشگاه خبرنگاران:  صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم انداز اقتصادی ایران، نرخ تورم کشور ما را در سال ۲۰۱۸ در مرز ۳۰ درصد پیش‌بینی کرده است.

 صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود با کاهش پیش‌بینی خود از نرخ رشد اقتصاد جهانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ اعلام کرد، تنش‌های تجاری و وضع تعرفه بر کالا‌های وارداتی در حال تاثیرگذاری بر تجارت بین المللی است و در عین حال بازار‌های نوظهور نیز با شرایط مالی سخت‌تر و خروج سرمایه مواجه هستند.

صندوق بین‌المللی پول در این گزارش رشد اقتصادی ایران را در سال ۲۰۱۸ را منفی ۱.۵ درصد برآورد کرد، این در حالی است که این صندوق در گزارش قبلی نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ را ۴ درصد پیش‌بینی کرده بود. نرخ تورم در ایران هم در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲۹.۶ درصد پیش‌بینی شده است.

صندوق بین المللی پول نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۸ را ۱۲.۸ درصد پیش بینی کرده است که ۱.۱ درصد نسبت به برآورد قبلی بیشتر است.

پیش بینی جدید صندوق بین المللی پول نشان می‌دهد که رشد قوی اقتصاد جهانی در ماه‌های گذشته که از جمله به دلیل کاهش مالیات‌ها در آمریکا و افزایش تقاضا برای واردات رخ داده بود، در حال کمرنگ شدن است.

صندوق بین المللی پول در گزارش خود موسوم به چشم انداز اقتصادی جهان پیش بینی کرده که رشد اقتصاد جهانی در سال جاری و سال آینده میلادی به ۳.۷ درصد برسد، در حالی که این رقم قبلا ۳.۹ درصد پیش بینی شده بود.

این کاهش پیش بینی رشد ناشی از چند عامل نگران کنند از جمله وضع تعرفه‌های تلافی جویانه بین آمریکا و چین، عملکرد ضعیف کشور‌های حوزه یورو، ژاپن و انگلیس و افزایش نرخ بهره است که در حال خارج کردن سرمایه از بازار‌های نوظهوری نظیر آرژانتین، برزیل، ترکیه و آفریقای جنوبی است.

مائوریس آبستفلد، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به محض اینکه بخش‌هایی از سیاست محرک پولی آمریکا متوقف شود، رشد اقتصادی این کشور کاهش خواهد یافت... به رغم تقاضای قوی‌ای که در حال حاضر مشاهده می‌شود، ما پیش بینی مان از رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۹ را به دلیل جنگ تعرفه‌ای این کشور با چین کاهش داده ایم.»

با توجه به اینکه بخش عمده تاثیرات جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین در سال آینده احساس خواهد شد، صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۹ را از ۲.۷ به ۲.۵ درصد کاهش داده و پیش بینی خود رشد اقتصادی چین را نیز از ۶.۴ به ۶.۲ درصد رسانده است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news