۷:۱۱:۵۲ - چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷
ورود نخستین زن ایرانی به کنگره آمریکا
آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می باشد که توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت آمریکا راه یابد.   نیک نفت به نقل از اسپوتنیک:  آنا اسکیمانی، نخستین زن ایرانی آمریکایی به کنگره آمریکا راه یافت. آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می […]

آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می باشد که توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت آمریکا راه یابد.Related image

 

نیک نفت به نقل از اسپوتنیک:  آنا اسکیمانی، نخستین زن ایرانی آمریکایی به کنگره آمریکا راه یافت.

آنا اسکیمانی(Anna V. Eskamani) نخستین زن ایرانی ۲۸ ساله می باشد که توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت آمریکا راه یابد.

آنا اسکیمانی که از پدر و مادری ایرانی در ایالت فلوریدای آمریکا به دنیا آمده است و در سن ۱۳ سالگی مادر خود را از دست می دهد. 
او پس از پیروزی در انتخابات در توئیتر خود با انتشار ویدئویی نوشت: ” این داستان خانواده من و مامان من است، مادر هما وقتی ۱۳ ساله بودیم به سرطان دچار شد و فوت کرد. شجاعت و انعطاف پذیری او باعث می شود که شجاع باشک و برای خانواده های فلوریدا مبارزه کنم. داستان او تا به امروز پایان نرسیده است، اما فصل بعدی ما برای ما است. ما در ماه نوامبر شروع میکنیم”. 
اسکیمانی در دوره کارشناسی، علوم سیاسی و مطالعات زنان خوانده است و در دوره کارشناسی ارشد، مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد را مطالعه نموده است. او دانشجوی دوره دکتری است و به تدریس در دانشگاه‌های فلوریدا مشغول است.

شایان ذکر است، دموکرات‌ها با کسب بیش از ۲۳ کرسی جدید در مجلس نمایندگان، توانسته‌اند اکثریت این مجلس کنگره را کسب کنند.    

 

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news