۱۳:۵۹:۱۲ - شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷
اسرائیل با بوجه امارات، اروپا را به گاز مجهز می‌کند.
 رژیم صهیونیستی با حمایت اروپا و تأمین مالی امارات توافقی را برای امتداد خط لوله گاز به اروپا امضا و آن را قراردادی تاریخی توصیف کرده است.   نیک نفت به نقل از ایلنا:   رژیم صهیونیستی با حمایت اروپا و تأمین مالی امارات توافقی را برای امتداد خط لوله گاز به اروپا امضا و آن […]


اسرائیل با بوجه امارات، اروپا را به گاز مجهز می‌کند

 

نیک نفت به نقل از ایلنا:   رژیم صهیونیستی با حمایت اروپا و تأمین مالی امارات توافقی را برای امتداد خط لوله گاز به اروپا امضا و آن را قراردادی تاریخی توصیف کرده است.

روزنامه اسرائیلی معاریو نوشت: «اینک پس از دو روز مذاکره،‌ اسرائیل، یونان،‌ ایتالیا و قبرس توافقی تاریخی را مبنی بر احداث طولانی‌ترین و عمیق‌ترین خط لوله گاز جهان امضا کردند که اسرائیل و اروپا را به یکدیگر متصل می‌کند. این توافق با حمایت اروپا و تأمین مالی امارات صورت گرفته است».

طول این خط لوله دو هزار کیلومتر و عمق آن سه کیلومتر و ۵۰۰ متر تا سطح زیر دریا است و به اسرائیل اجازه صدور گاز به بالکان و اروپای شرقی را می‌دهد.

این طرح برای اولین بار توسط «یوال استینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی به اتحادیه اروپا ارائه شد که با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای بررسی این طرح موافقت کرده است.

چنین ارزیابی می‌شود که طی چند ماه آینده این طرح برای مدت پنج سال آغاز به کار کند و از مهم‌ترین رویدادهایی که در این زمینه باید بدان توجه شود، افتتاح بازار گاز اروپا است.

استینیتز گفت: «طی چند دهه از نفوذ عربی در اروپا شاکی بودیم، صدور گاز از اسرائیل به نوعی رقابت با کشورهای عربی است».

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news