۲۲:۲۷:۲۸ - پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷
کشف ۲۸۷ میلیون لیتر سوخت قاچاق و دستگیری ۱۲ متهم در هرمزگان
فرآورده‌های نفتی مورد استفاده کشور را به صورت غیرمجاز خریداری و با استفاده از فاکتورهای صوری، استفاده مکرر از یک فاکتور و نیز سایر شیوه‌های جعل با تبانی و پرداخت رشوه، ۲۸۷ میلیون لیتر مواد نفتی را به صورت قاچاق از کشور خارج و ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد کنند. نیک نفت به نقل از تسنیم:  […]

فرآورده‌های نفتی مورد استفاده کشور را به صورت غیرمجاز خریداری و با استفاده از فاکتورهای صوری، استفاده مکرر از یک فاکتور و نیز سایر شیوه‌های جعل با تبانی و پرداخت رشوه، ۲۸۷ میلیون لیتر مواد نفتی را به صورت قاچاق از کشور خارج و ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد کنند.نیک نفت به نقل از تسنیم:   فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف محموله سوخت قاچاق کشور به میزان ۲۸۷ میلیون لیتر خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با اعلام خبر کشف ۲۸۷ میلیون لیتر سوخت قاچاق درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: اواخر سال گذشته، در پی کسب خبری تحت عنوان قاچاق گسترده فرآورده‌های نفتی پالایشگاهی به پلیس آگاهی هرمزگان، رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی، فنی و نیز تحقیقات میدانی دریافتند افرادی به صورت سازمان یافته با بارنامه‌های جعلی اقدام به خرید گسترده محصولات نفتی در سطح استان هرمزگان و استان های همجوار می‌کنند.

وی ادامه داد: قاچاقچیان  پس از دپو مواد نفتی خریداری شده در انبار، به نام شرکت ثبت شده که وجود فیزیکی ندارد؛ سوخت مورد نیاز کشور تحت عنوان فرآورده‌های صادراتی را  به داخل اسکله شهید رجایی منتقل کرده و در داخل مخازن اجاره‌ای نگهداری و با کشتی از کشور خارج می‌کردند.

ملکی تصریح کرد: کارآگاهان پس از هماهنگی با مقام قضایی، هفت نفر از افراد مرتبط با این موضوع را در اردیبهشت ماه امسال در بندرعباس دستگیر کردند؛ در بازرسی از شرکت مذکور، بارنامه‌های جعلی کشف، کشتی بارگیری شده توقیف و نمونه‌های موجود به آزمایشگاه ارسال شد.

وی افزود: پس از اخذ جوابیه، مشخص شد نمونه‌های موجود، با بارنامه‌ها مغایرت داشته که  ۱۷ میلیون لیتر سوخت در مرحله نخست احراز و بخشی از آن ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان متذکر شد: با بررسی تخصصی از اسناد و مستندات، محرز شد این شرکت علی‌رغم اینکه صرفاً باید محصولات مندرج در پروانه بهره‌برداری خود را صادر می‌کرد، فرآورده‌های نفتی مورد استفاده کشور را به صورت غیرمجاز خریداری و با استفاده از فاکتورهای صوری، استفاده مکرر از یک فاکتور و نیز سایر شیوه‌های جعل با تبانی و پرداخت رشوه، ۲۸۷ میلیون لیتر مواد نفتی را به صورت قاچاق از کشور خارج و ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد کنند.

ملکی ادامه داد: ۲۶ آذر ماه امسال، کارآگاهان پلیس استان موفق شدند متهمان اصلی شامل مالک و اعضای هیئت مدیره شرکت را در تهران دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان بیان اینکه در مجموع ۱۲ نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند، گفت: پرونده مذکور شامل ۲۸ جلد در محاکم قضائی با قاطعیت در حال رسیدگی است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news