۲۱:۰۲:۰۱ - چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷
۹۰ درصد از مخزن سد زاینده‌ رود خالی است!
۹۰ درصد از مخزن سد زاینده‌ رود خالی است. متوسط حجم ورودی سد زاینده‌ رود از ابتدای سال آبی تا اکنون ۷۵میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته تنها ۲۸ درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت ۵۱ درصد کاهش داشته است.   نیک نفت به نقل از ایلنا:   معاون حفاظت و بهره‌برداری […]

۹۰ درصد از مخزن سد زاینده‌ رود خالی است. متوسط حجم ورودی سد زاینده‌ رود از ابتدای سال آبی تا اکنون ۷۵میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته تنها ۲۸ درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت ۵۱ درصد کاهش داشته است. 90 درصد از مخزن سد زاینده‌رود خالی است

 

نیک نفت به نقل از ایلنا:   معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ۹۰ درصد از مخزن سد زاینده‌ رود خالی است.

حسن ساسانی با اشاره به ۱۳۷ میلیون متر مکعبی ذخیره سد زاینده‌رود، افزود: ۹۰ درصد از مخزن سد زاینده رود خالی است.

وی با بیان این که این میزان نسبت به حجم ذخیره شده در میانگین بلند مدت حدود ۷۸ کاهش داشته است، ادامه داد: سال گذشته در بازه زمانی مشابه حدود ۱۴۴ میلیون مترمکعب آب در مخزن سد ذخیره شده بود و این نشان دهنده کاهش حدود چهار درصدی نسبت به سال گذشته است.

به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان، متوسط حجم ورودی سد زاینده‌رود از ابتدای سال آبی تا اکنون ۷۵میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته تنها ۲۸ درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت ۵۱ درصد کاهش داشته است.

وی متوسط حجم خروجی از این سد را از ابتدای سال آبی جاری تا کنون ۱۰۸ میلیون متر مکعب عنوان و تصریح کرد: به نسبت سال آبی گذشته این مقدار حدود ۱۳ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۶۲ درصد کاهش خروجی را شاهد هستیم.

ساسانی خاطرنشان کرد: بارش های آبان امسال در حال حاضر تاثیر چندانی بر افزایش ذخیره مخزن سد زاینده رود نداشته و یکی از دلایل اصلی آن کاهش بی سابقه بارش در سال آبی گذشته بوده که سبب کاهش شدید رطوبت خاک و در نهایت موجب کاهش رواناب مؤثر شده است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news