۲۰:۲۴:۴۱ - پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
صادرات نفت ایران به ژاپن به صفر رسید.
در طی ماه گذشته، ژاپن هیچ مقدار نفتی از ایران وارد نکرده است. با توجه به اطلاعات وزارت دارایی ژاپن، واردات نفت ایران به ژاپن در ماه گذشته بسیار کاهش یافت.   نیک نفت به نقل از اسپوتنیک:   در طی ماه گذشته، ژاپن هیچ مقدار نفتی از ایران وارد نکرده است.  با توجه به اطلاعات وزارت دارایی ژاپن، واردات […]

در طی ماه گذشته، ژاپن هیچ مقدار نفتی از ایران وارد نکرده است. با توجه به اطلاعات وزارت دارایی ژاپن، واردات نفت ایران به ژاپن در ماه گذشته بسیار کاهش یافت.تاثیر خروج آمریکا از برجام بر بازار جهانی نفت

 

نیک نفت به نقل از اسپوتنیک:   در طی ماه گذشته، ژاپن هیچ مقدار نفتی از ایران وارد نکرده است.

 با توجه به اطلاعات وزارت دارایی ژاپن، واردات نفت ایران به ژاپن در ماه گذشته بسیار کاهش یافت.

این آژانس اعلام نمود که برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۶ چنین رکورد کاهش واردات نفت ایران به ژاپن به ثبت رسیده است. در عین حال، در ماه اکتبر واردات نفت از ایران به ژاپن به ۵۴۴ هزار کیلولیتر رسید و در نوامبر ۲۰۱۷ این میزان به مقدار ۱،۱۱ میلیون کیلو لیتر بوده است.

هم زمان، واردات نفت به ژاپن از سایر کشورها افزایش یافت: از عربستان سعودی — به میزان ۷٪ سالانه، به ۶٫۶ میلیون کیلولیتر (بالاترین سطح از دسامبر ۲۰۱۷)، از امارات متحده عربی — ۱۲٪ سالانه، به ۳٫۹۴ میلیون کیلو لیتر، از کویت — به میزان ۲۷٪ نسبت به سال قبل افزایش واردات نفت به ژاپن رخ داده است.
در مجموع، واردات نفت به ژاپن در ماه نوامبر به میزان ۲٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۵٫۷۴۴ میلیون کیلو لیتر رسیده است.
پیش از این در خبرها آمده بود که شرکت نفت نایارا انرژی هند، در ماه گذشته و از ۲۱ نوامبر ۴۷٪ از کل خریدهای نفتی خود را به دلیل تعمیر و نگهداری در پالایشگاه نفت به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز کاهش داد. کار تعمیر در این پالایشگاه یک ماه طول خواهد کشید.
به گزارش آژانس، در ماه اکتبر Nayara Energy، ۳۶۷٫۳ هزار بشکه نفت در روز وارد کرده که سهم ایران از آن ۳۴٫۳ هزار بشکه بود. در حالیکه در ماه نوامبر، کل خرید مواد خام به ۱۹۴٫۵ هزار بشکه در روز رسید.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news