۲۲:۰۹:۲۱ - جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
یادداشت ویدئویی دکتر ابراهیم متقی: FATF و پالرمو؛ خطرات پیوستن ایران چیست؟
دکتر ابراهیم متقی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و کارشناس مسائل بین الملل طی یادداشت ویدئویی،  توضیحاتی درباره خطرات تصویب FATF و سرانجام اینستکس ارائه کرده است.   نیک نفت به نقل از تسنیم:  استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در یادداشتی ویدئویی توضیحاتی درباره خطرات تصویب FATF و سرانجام اینستکس ارائه کرده است. دکتر ابراهیم […]

دکتر ابراهیم متقی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و کارشناس مسائل بین الملل طی یادداشت ویدئویی،  توضیحاتی درباره خطرات تصویب FATF و سرانجام اینستکس ارائه کرده است. 

نیک نفت به نقل از تسنیم:  استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در یادداشتی ویدئویی توضیحاتی درباره خطرات تصویب FATF و سرانجام اینستکس ارائه کرده است.

دکتر ابراهیم متقی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و کارشناس مسائل بین الملل طی یادداشت ویدئویی،  توضیحاتی درباره خطرات تصویب FATF و سرانجام اینستکس ارائه کرده است.

بخش های از اظهارات این  استاد علوم سیاسی که در یادداشت ویدئویی وی نیز آمده است به شرح زیر است:

**تجربه روابط بین الملل می‌گوید که فشار، ماهیت دومینو دارد و عقب نشینی هم ماهیت دومینو دارد که بعد از هرگام، گام بعدی برداشته می شود، آمریکا یک پکیج اهداف دارد که یک بخش آن در برجام است وقتی برجام تمام می شود آنها یک گام جدید برای پذیرش تعهدات جدید برداشته می شود که این گام FATF است.

** بحث های مرتبط با پالرمو و FATF حاکمیت یک کشور را تحت الشعاع اراده نهادهای بین المللی قرار می دهد.

** امروز عصر رژیم‌های بین المللی است که از طریق کنوانسیون‌های به مانند پالرمو سعی می‌شود دولت‌ها، ملت ها و نهادهای داخلی یک کشور را از داخل همان کشور کنترل کنند و دیتاهای سازمانی آنها را به دست بیاورند.

**بسیاری از تحفظ های که در پالرمو داریم کلی است و اصلاً نمی توان اثربخشی لازم بر نظام سیاسی ما ایجاد نمی کند.

**امروز دولت هر چه را که دلش می خواهد انجام دهد را منافع ملی نام گذاری می کند و و هرآنچه را نمی خواهد برای آن تلاش کند و خودش را در فضای الحاق قرار دهد از آن به عنوان منافع ملی یاد می کند، امروز مجمع تشخیص مصلحت باید مشخص کند چه چیزی منافع ملی است.

** همانگونه که برجام برای دولت دستاوردی نداشت، پالرمو و FATF نیز برای دولت دستاوردی نخواهد داشت.

**برای خروج از این وضعیت دولت نیازمند تصمیم سخت است که باید برای این کار تکلیف خود را با نظام سیاسی، مردم و کشورهای اروپایی مشخص کند.

 

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news