۱۸:۳۴:۴۴ - جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
تقاضای نفت اروپا کاهش یافت.
تقاضای نفت در چند ماه گذشته به صورت سالانه در اروپا کاهش یافته است که نشان دهنده حرکت به سمت رکود در اقتصاد اروپاست. نیک نفت به نقل از تسنیم: تقاضای نفت در چند ماه گذشته به صورت سالانه در اروپا کاهش یافته است که نشان دهنده حرکت به سمت رکود در اقتصاد اروپاست.  هیچ وقت […]

تقاضای نفت در چند ماه گذشته به صورت سالانه در اروپا کاهش یافته است که نشان دهنده حرکت به سمت رکود در اقتصاد اروپاست.نیک نفت به نقل از تسنیم: تقاضای نفت در چند ماه گذشته به صورت سالانه در اروپا کاهش یافته است که نشان دهنده حرکت به سمت رکود در اقتصاد اروپاست.

 هیچ وقت انتظار نمی رفت اروپا پیش برنده رشد تقاضای نفت در جهان باشد . مصرف برای طولانی مدت در این منطقه ثابت بوده است ولی تقاضا در چند ماه گذشته به صورت سالانه کاهش یافته است که نشان دهنده حرکت به سمت یک رکود در اقتصاد اروپاست . 
تقاضا در آلمان به طرز قابل توجهی کاهش یافته است .تقاضای نفت در آلمان ۳۰۲ هزار بشکه در روز در ماه دسامبر در مقایسه با سال قبل پایین آمد. این دومین ماه متوالی کاهش سالانه مصرف بیش از ۱۵۰ هزار بشکه در روز است . 
به نظر می رسید آلمان در نوامبر تنها منبع کاهش مصرف باشد ولی در دسامبر، این ضعف در بسیاری کشورهای اروپایی دیده شد. در دسامبر، کاهش سالانه مصرف این گونه بود:
فرانسه ( ۱۲۴۰۰۰- بشکه در روز )
ایتالیا ( ۳۸۰۰۰- بشکه در روز ) 
انگلستان ( ۳۶۰۰۰- بشکه در روز )
هلند ( ۸۵۰۰۰- بشکه در روز ) 
در کل، در سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی اروپا، تقاضا در ماه دسامبر ۷۷۵ هزار بشکه در روز کاهش یافت. به عقیده استاندارد چارترد، شرکت چند ملیتی خدمات مالی و بانک داری، تهدید اصلی برای کاهش تقاضای نفت و قیمت نفت از طرف اروپا است نه چین . 
پیش بینی های نفتی تقاضای کمتری را برای سال جاری نشان می‌دهند ،در حالی که قبلا رشد تقاضا را ثابت نشان می‌دادند. اوپک ۵۰ هزار بشکه در روز پیش بینی تقاضا را کاهش داده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا هم رقم مشابهی را اعلام کرده است. سوال بزرگ این است که آیا این تغییرات فقط یکبار ایجاد شده اند یا تازه آغاز کاهش های بیشتر است . 
تقاضای متزلزل به همراه تولید بیش از حد انتظار از طرف شیل آمریکا، ریسکی جدی برای کاهش تقاضا در بازار است. کامرز بانک آلمان طی یادداشتی اعلام کرد:« سیر صعودی در قیمت نفت فعلا پایان یافته است. به نظر می رسد افزایش سریع تولید نفت در آمریکا تاثیری کند کننده داشته باشد» . 
«تولید در حوزه پرمین قرار است از ۴ میلیون بشکه در روز برای اولین بار در ماه مارس بگذرد که به تنهایی از تولید امارات، برزیل و کویت بیشتر است. فقط ۵ کشور نفت بیشتری نسبت به حوزه پرمین تولید می کنند» . 
اگر سرعت حفاری ها کم شود، رشد هم ضربه خواهد خورد. تولید زیاد سال های اخیر باعث کاهش تولید در چاه‌های قدیمی خواهد شد. در ماه مارس انتظار می رود پرمین ۲۴۹ هزار بشکه در روز تولید خود را از چاه‌های قدیمی از دست بدهد. وقتی پرمین  ضربه بخورد، تولید هم کاهش می یابد . 

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news