۹:۲۲:۲۹ - چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷
چین ۱۰۰ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی کشف کرد.
شرکت ملی نفت چین یک اکتشاف بزرگ نفتی را در دریای بوهایی اعلام کرد. ذخایر اثبات شده گاز طبیعی این اکتشاف، بیش از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب است .   نیک نفت به نقل از تسنیم:  شرکت ملی نفت چین یک اکتشاف بزرگ نفتی را در دریای بوهایی اعلام کرد. ذخایر اثبات شده گاز طبیعی این […]

شرکت ملی نفت چین یک اکتشاف بزرگ نفتی را در دریای بوهایی اعلام کرد. ذخایر اثبات شده گاز طبیعی این اکتشاف، بیش از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب است .چین 100 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی کشف کرد

 

نیک نفت به نقل از تسنیم:  شرکت ملی نفت چین یک اکتشاف بزرگ نفتی را در دریای بوهایی اعلام کرد. ذخایر اثبات شده گاز طبیعی این اکتشاف، بیش از ۱۰۰ میلیارد مترمکعب است.

 شرکت ملی نفت دریایی چین (اسنوک) در روز دوشنبه یک اکتشاف بزرگ نفتی را در دریای بوهایی اعلام کرد. ذخایر اثبات شده گاز طبیعی این اکتشاف، بیش از ۱۰۰ میلیارد متر مکعب است. 
منطقه دریایی بوهایی صد کیلومتر با منطقه پکن_تیانجین_هبی فاصله دارد. این جریان نفت در میدان گازی بوژونگ ۶_۱۹ اسنوک کشف شد. این بزرگ‌ترین اکتشاف نفت و گاز در حوزه خلیج بوهایی در ۵۰ سال گذشته است که می تواند مورد استفاده میلیون‌ها شهروند برای صدها سال قرار گیرد. 
طبق گفته لیو بائوشنگ، یک مدیر پروژه در اسنوک، ۱۱ چاه نفت در دریای بوهایی به نفت و گاز رسیده و چاه دوازدهم تا عمق ۴۷۰۰ متری زیر بستر دریا حفر شده است. 
گرچه میدان نفتی بوهایی دومین تولیدکننده بزرگ نفت در چین است، ولی ذخایر کشف شده آن در ۵۰ سال گذشته بیشتر نفت خام بوده اند. تا حالا اکتشاف گاز طبیعی کمی به خاطر ساختار زمین شناختی پیچیده این منطقه صورت گرفته است . 
 گاز طبیعی پس از استخراج می‌تواند مستقیما از طریق خط لوله ها به بازار منتقل شود . 

China reveals massive oil & gas discovery in Bohai Sea

The discovery of a high-quality and high-yield oil flow in the Bohai Sea area was announced by China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) on Monday. It has proven reserves of natural gas exceeding 100 billion cubic meters.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
  • RSS oil news

  • RSS energy news