Notice: روش ساختار فراخوانی شده برای WP_Widget در mom_ads120x از نگارش 4.3.0 منقضی شده است! بجای آن از
__construct()
استفاده نمایید. in /home2/danaftir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4718
الهام حسن زاده، جاسوس و نفوذی بزرگ در وزارت نفت؟
خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
19/06/27 21:12
شناسه خبر : 22689

الهام حسن زاده، جاسوس و نفوذی بزرگ در وزارت نفت؟

نام الهام حسن زاده (elham hasanzadeh) پس از انتشار خبر دستگیری یک باند نفوذی در وزارت نفت منتشر بر سر زبان ها آمد و ظاهراً او ( که در ادبیات اطلاعاتی از نام پرستو استفاده می کنند) با دام‌افکنی، دست‌کم ۱۶ مدیر این وزارتخانه را به خود جذب کرده و اخبار و اطلاعات مهمی را […] ...

نام الهام حسن زاده (elham hasanzadeh) پس از انتشار خبر دستگیری یک باند نفوذی در وزارت نفت منتشر بر سر زبان ها آمد و ظاهراً او ( که در ادبیات اطلاعاتی از نام پرستو استفاده می کنند) با دام‌افکنی، دست‌کم ۱۶ مدیر این وزارتخانه را به خود جذب کرده و اخبار و اطلاعات مهمی را از این وزارتخانه به خارج از کشور انتقال داده است.


الهام حسن زاده پرستو

 

 

نیک نفت به نقل ار پرشین فا:  چندی پیش حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس گفت نهادهای امنیتی یک باند را دستگیر کردند که میان تعدادی از مدیران وزارت نفت نفوذ کرده‌اند. به گفته وی در رأس این باند خانمی قرار دارد که با نفوذ بین ۱۶ نفر از پرسنل مهم و تاثیرگذار وزارت نفت توانسته تصمیمات مهمی را در وزارت نفت مسکوت بگذارد و ضربه کاری در این جنگ اقتصادی به کشور وارد کند.

همچنین ابوالفضل ابوترایی نماینده نجف‌آباد نیز گفته این خانم تبعه ایران و نفوذی بوده است که با ۱۶ مدیر وزارت نفت در ارتباط بوده و قصد تأثیرگذاری بر آنها را داشته است. این دو نماینده هیچ یک به نوع ارتباط خانم مورد ادعا با مدیران مربوطه نکرده‌اند اما به نظر می‌رسد منظور نمایندگان کسب اطلاعات حساس وزارت نفت به شیوه «پرستو»ها باشد.

خانم «آل…» کیست؟

زنی که ادعا شده در رأس باند نفوذ قرار دارد، به گفته سخنگوی دولت تبعه ایران و کارمند یک شرکت اروپایی است. وی که در رسانه‌های مجازی اصولگرا «خانم آل» معرفی شده. به نوشته برخی رسانه‌ها مقصود از خانم آل، الهام حسن زاده از جمله زنان کارآفرین است که از شهرتی نسبی در حوزه کارآفرینی برخوردار است.

الهام حسن زاده را شاید امروز می توان به عنوان پرخبرسازترین نام این روزهای کشور نام برد.

نام الهام حسن زاده (elham hasanzadeh) پس از انتشار خبر دستگیری یک باند نفوذی در وزارت نفت منتشر بر سر زبان ها آمد و ظاهراً او ( که در ادبیات اطلاعاتی از نام پرستو استفاده می کنند) با دام‌افکنی، دست‌کم ۱۶ مدیر این وزارتخانه را به خود جذب کرده و اخبار و اطلاعات مهمی را از این وزارتخانه به خارج از کشور انتقال داده است.

عکس الهام حسن زاده

 

دو نماینده مجلس، یعنی حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر، و ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد، درباره دستگیری این باند اطلاع‌رسانی کرده‌اند. روز ۲ تیرماه، حاجی دلیگانی در مصاحبه با فارس گفت:

اخیراً نهادهای امنیتی باند نفوذی را در وزارت نفت دستگیر کردند که در رأس آن خانمی با ایجاد ارتباط با ۱۶ نفر از مقامات ارشد این وزارتخانه توانسته بود در جهت تکمیل پازل دشمن ضرباتی را به کشور وارد کند.

او با ذکر جزئیات بیشتری افزود:

در رأس این باند خانمی قرار داشت که با نفوذ در ۱۶ نفر از پرسنل مهم و تأثیرگذار وزارت نفت توانسته بود تصمیمات مهمی را در وزارت نفت مسکوت بگذارد یا تصمیمات غلطی را در جهت خواسته‌های دشمن و برعلیه منافع ملی کشور اتخاذ می‌کردند و ضربه کاری را در این جنگ اقتصادی به کشور وارد کند.

 

الهام حسن زاده پرستو
الهام حسن زاده کیست؟

زنی که خبرگزاری بلومبرگ سه سال پیش در گزارشی اختصاصی او را اینطور به تصویر کشیده است: «زنی ۳۱ ساله با قدی تقریباً ۱ متر و ۸۲ سانتیمتر، چشمانی سیاه، ابروهایی پهن، و موهای قهوه‌ای شادابی که از حجابش بیرون ریخته است.»

بلومبرگ با انتشار عکس‌ها و گزارشی از الهام حسن زاده کارشناس جوان معاملات بین‌المللی نفت و سرمایه‌گذاری کلان، از او به عنوان یک زن موفق و اسمارت ایرانی در صحنه بین‌المللی نام برده و در باره این بانوی ایرانی مینویسد:

خانم حسن زاده علیرغم سن کمی که دارد با شبکه گسترده‌ای از مهره‌های مهم نفتی در اروپا آشنایی دارد و خودش میگوید:

دست کم ۱۸ تا ۲۴ ماه زمان می برد تا با شرکت‌های بزرگ نفتی جهان وارد مذاکره جدی شویم؛ علاوه بر شرکت های نفتی که باید اعتماد آنان را جلب کرد بانک های بزرگ هم هنوز نیازمند گرفتن چراغ سبز آشکاری از وزارت خزانه داری امریکا برای سرمایه گذاری در ایران هستند. “الهام حسن زاده” در خانواده ای کشاورز در جنوب ایران بدنیا آمد که در زمینه کشت و برداشت پسته فعالیت می کردند.

الهام حسن زاده

الهام حسن زاده ۳۱ ساله است و مدرک دکترای حقوق بین المللی را در بریتانیا کسب کرده و پس از تحصیل به ایران بازگشته و یک شرکت مشاوره در حوزه انرژی را تاسیس کرده که دارای چند شعبه در تهران و لندن میباشد.

شرکت الهام حسن زاده در زمینه جذب سرمایه های خارجی برای ایران پس از لغو تحریم ها در ماه های آینده فعال و پیشتاز خواهد بود.

بلومبرگ در ادامه درباره خانم حسن زاده می نویسد:

او در حالی که مدرک لیسانس خود را در رشته حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرد به همراه “حسن صدیق” از وکلای برجسته در امور نفت و گاز دفتر مشاوره خود را تاسیس کرده است. او هم چنین با مدیران اجرایی شرکت های بزرگ نفتی در سرتاسر جهان به عنوان کارآموز کار کرده است. تجربه او در نهایت به نفعش تمام شد و توانست با کسب بورس تحصیلی از “رویال داچ شل” مدرک کارشناسی ارشد حقوق را در دانشگاه کمبریج بریتانیا در سال ۲۰۰۹ میلادی کسب کند.

زن بازداشتی وزارت نفت الهام حسن زاده

بنا بر نوشته بلومبرگ، حسن زاده به دلیل صحبت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه آزاد اخراج شده و به آکسفورد رفته است. زمانی که حسن روحانی در سال ۲۰۱۳ میلادی به ریاست جمهوری رسید، حسن زاده فرصت را مناسب دانست و بار دیگر به تهران بازگشت تا فعالیت شرکت انرژی پایونیر را بار دیگر از سر بگیرد.

نکته قابل تامل در باره شرکت تحت مدیریت وی شراکت وی با یک چهره تحکیم وحدتی است. نیما فاتح شریک الهام حسن زاده در تاسیس این شرکت ۴۴ ساله بوده و از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و مشاور ارشد محمد خاتمی بوده است.

تصاویر الهام حسن زاده

نیما فاتح مشاور سید محمد خاتمی و شریک الهام حسن زاده

بلومبرگ هم در این باره می نویسد:« هیات مدیره شرکت انرژی پایونیر شامل نیما فاتح، ابراهیم صالحی، و الهام حسن زاده است. فاتح طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ میلادی مشاور ارشد خاتمی بوده است. وی مدیر عامل دفتر تهران این شرکت بوده است.حسن زاده اشاره می کند که در اطراف بیژن زنگنه وزیر نفت ایران نیز مشاوران و کارکنان نسبتا جوانی که در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال هستند نیز وجود دارند که تعدادی از آنان با اساتید سابق و همکلاسی های خود درخارج از ایران در حال تبادل نظر هستند.»

نکته جالب تر در خصوص فعالیت های نفتی الهام حسن زاده و فاتح، همکاری آن ها با سید حمید حسینی یکی از فعالان پر رمز و راز تجارت نفت و از نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

حسینی که در سال ۹۴ تاکید بسیاری بر برگزاری کنفرانس لندن داشته است از اعضای موسسه انرژی پایونیر است که مقر اصلی آن در لندن است.

کاردر و الهام حسن‌زاده یکی از طراحان IPC

آیا الهام حسن زاده واقعا پرستو است؟

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری هم در گفتگوی ویژه خبری و در پاسخ به سوالی درباره “یک زن نفوذی در وزارت نفت و دستگیری یک مقام نفتی» اظهار کرد:

پرونده‌های این چنینی که در دادسرا تشکیل می‌شود تا زمانی که مشمول تحقیقات هستند و بازپرس تحقیقات لازم را انجام می‌دهد، نه به موجب قانون مجاز هستیم که آن را افشا کنیم و نه مصلحت مجموع کشور است که بخواهیم آنها را دنبال کنیم و یا اطلاعات ناقص را در اختیار دیگران بگذاریم.

وی افزود: یک جرمی واقعی شده است و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و قضائی به آن ورود پیدا کردند و باید تحقیقات تکمیل شود و وقتی به مرحله‌ای رسید که قابل نشر بود، قطعاً منتشر خواهد شد.

Image result for elham hasanzadeh